Masz pytania?

bezchmurnie 14°C
Wiatr północny 2.6km/h Szczegółowa pogoda

Informacje o klubie

Krakowski Klub Golfowy skupia osoby, które łączy uprawianie amatorskiego golfa i -nawiązane na polu golfowym- relacje koleżeńskie i przyjacielskie.

Najczęściej spotykamy się na polu golfowym Kraków Valley Golf & Country Club. Grywamy również na innych polach w Polsce, a także na Słowacji, w Czechach i Hiszpanii.

Głównym celem Klubu jest stworzenie możliwości czynnego uprawiania golfa w warunkach odpoczynku od zgiełku miasta i w doskonałej atmosferze towarzyskiej, nie tylko podczas rozgrywania dołka, ale też po zakończonym dniu na polu golfowym, przy dobrym posiłku w barze.

Klub może się poszczycić osiągnięciami sportowymi : tytułem Klubowego Mistrza Polski w roku 2008, oraz takim samym tytułem w roku 2009. Byliśmy Wicemistrzami grupy B w roku 2016 a w 2017 Krakowski Klub Golfowy rok założenia 2002 jest czwartym najlepszym klubem golfowym w Polsce. Nasi członkowie są posiadaczami zaszczytnych tytułów : Mistrza Polski, Mistrza Polski w parach, Mistrza Polski w kategorii juniorów. Juniorzy naszego klubu byli członkami kadry narodowej.

Trochę historii

Od 2002 roku w historię naszego Klubu wpisują się dziesiątki turniejów golfowych, w których uczestniczyli golfiści niezależnie od stopnia umiejętności, bowiem specyficzny dla tej dyscypliny sportu system handicapowi, umożliwia współzawodniczenie graczy bardziej i mniej zaawansowanych – tych co grają kilka miesięcy z tymi co zaczęli przygodę z golfem kilka lat wcześniej. Turnieje te, często kończyły się sympatycznymi wieczorno – nocnymi biesiadami.

Do tradycji Klubu wpisały się „Opłatki golfistów” organizowane corocznie, przed Świętami Bożego Narodzenia , gdzie w przedświątecznej atmosferze, spędzamy wieczór, łamiąc się opłatkiem, wspominając miniony sezon przy pysznej strawie.

Nasze atuty

Niewątpliwym atutem naszego Klubu jest współpraca ze wspaniałym, mistrzowskim, 18-to dołkowym polem golfowym, o parametrach dla wymagających graczy poziomu europejskiego, wpisanym w urozmaicony pagórkami, dolinkami, skałkami, zagajnikami i stawami, krajobraz Jury krakowsko – częstochowskiej, oddalonym o trzy kwadranse jazdy od centrum Krakowa i Katowic.

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie i zapisanie w pamięci urządzenia.